Yine askerlik şubesine gittim

Artık alışkanlık haline gelen tecil işlemlerim için bu salı yine askerlik şubesine gittim. Daha önce gittiklerime nazaran farklı bir deneyimdi. Sanırım şubede en uzun kaldığım sürede buydu. Normal sevk dönemine denk gelmesi sebebi ile de kalabalık bir ortam vardı. Uç uca dizilmiş banklar üzerinde kah, oturup kayarak sıra beklemeler gibi değişlik durumlar ilede karşılaştım. 1990 doğumlular da askere alındığı için farklı kuşaklar arası giyim, konuşma, kültür vs gibi farklarıda gözlemleme fırsatım oldu.

Annesi yada babası ile yada sebebini bir türlü çözemediğim kız arkadaşı(nişanlısı vs) ile şubeye gelenler (Umarım son anda askere gitmekten vazgeçer diye yanlarında durmuyorlardır) değişik görüntüler oluşturuyorlardı. Yanında fotoğrafı olmayanlar için fotoğraf makinesi ile şipşak vesikalık fotoğraf çekimi gibi hizmetler teknolojinin nerelere geldiğini (girişimcilik mi desek) gösteriyordu.

Boş boş beklediğim öğle saatinde yanımdaki “Riskin Ötesi” isimli kitabı okuma fırsatı buldum. Zaten son zamanlarda sadece otobüs yolculuklarında, ev ve iş dışındaki mekanlarda kitap okuyorum. Umarım bu hafta sonuna kadar bu kitap biter ve raftaki diğer kitaplara sıra gelir.

Kafamdaki en büyük soru işareti acaba tecilim ne zaman başlayacaktı. Şubeye gittiğimde mi yoksa mezun olduğum andan itibaren mi? sorusuydu. Boşuna aylardır bekliyormuşum.  Yine mezun olduğum tarihten itibaren tecilimi başlattılar. (ama! ama! ne güzel hayallerim vardı)

Her ne kadar Pardus kullanmayı bırakalı yıllar olsa da şubede Pardus 2007 kurulu makineler ve hala sorunlarımız var fakat eskisinden daha yi oldu diyen görevliler görmek gerçekten güzel bir duygu. Askere gitmeden (2011-2012 gibi) biraz pardus çalışmanın askerde faydası olacağını düşünüyorum.

Son güncelleme 22 Ekim 2009

The following two tabs change content below.

Bahri Meriç CANLI

Web Geliştiricisi, Linuxcu, Dağcı, Amatör Telsizci, Girişimci, Motorcu

Latest posts by Bahri Meriç CANLI (see all)