Tembelim ve boş zamanlarımda bir web servis yazmak istiyorum

Son bir ay içinde öğrendiğim web servis (wsdl) üzerinde birşeyler yapmak istiyorum. Yapacağım şey beni fazla uğraştırmasın <<Zira bu sıralar hemen pes edip film yada dizi izlemeye geçebilir bir psikolojideyim>> ve işe yarasın, birileri kullansın istiyorum. Bu sıralar programlama konusunda düşünmemeye o kadar çok kendimi kaptırmışım ki düşünemiyorum bile. (dikkatimi bu konu üzerinde toplayamıyorum)

Ne yapsam ne yapsam acaba DomainHunter için bir web servis yazıp sistemi merkezi bir sunucu üzerinde çalışır hale mi getirsem. Gerçi o zaman da programı yazma amacım olan “takip ettiğim alan adlarını benim dışımda kimse bilmesin” düşüncesine ister istemez ters düşmekten endişeliyim. Yada hava durumu döviz bilgilerini veren bir servis mi yapsam.

Normalde web servisleri bir projeye ek olarak yapılır. Yani api yada farklı farklı platformlar ile merkezdeki sistemin konuşması için yaplır. Son projemde hiç görmediğim bilmediğim bir sisteme dışarıdan yama mahiyetinde bir kod yazdığım için kafam karışmış ta olabilir. Bilmiyorum, belkide spor yapmama ramen aldığım beş kilo ve çıkarken sevindiğim (bir insan bunu niye yapar) göbeğim ile aramdaki sorunlardan dolayı da kafa karışıklığı içinde de olabilirim.

Son güncelleme 23 Ağustos 2009

The following two tabs change content below.

Bahri Meriç CANLI

Web Geliştiricisi, Linuxcu, Dağcı, Amatör Telsizci, Girişimci, Motorcu

Latest posts by Bahri Meriç CANLI (see all)