Kişisel web sitem, peki ne kadar kişisel?

Bahri.Info 2005 yılından beri kişisel web sitem. Fakat bir sürü sebepten(siyasi, ekonomik, soysal vs) dolayı bir türlü kişisel olamıyordu. Bloguma çok sık yazmadığım görünsede aslında durum öyle değil. Şuan yayınlanmış 145 entry var. Bir o kadar da bunu yazarsam şu ne düşünür, bunu yazarsam bu ne söyler vs diyerek taslak olarak kaydettiğim yazılarım var. Yavaş yavaş bu düşünceleri boş vermeye başladım.

Yazdıklarımın tamamı çeşitli alanlarda rss ile yayınlanıyordu.. İlk iş olarak bu feedlerin adreslerini değiştirdim. Artık sadece belli kategorilerdeki yazıların yayılmasına olanak veriyorum. Bu bir nebze durumu kurtarsa da rahat rahat yazamamanın etkisi hala sürüyor. Kimsenin yazamazsın dediği yok fakat kafamın içinde birşeyler bunun yazma şunu yazma vs diye söylenip duruyor.

İnsanın kendi kendisini kısıtlamasından daha kötü ne olabilir ki. Her etkinin bir tepkisi mutlaka olacaktır. Kişinin kendi kendini kısıtlaması da bir yerde hata yapmasına sebep olacaktır. Bu hataları yapmadan bir çözüm bulmak adına bende olabildiğince farketmeden kendimi kısıtladığım alanları tespit edip olabilen en pratik çözüm ile bu sorunları aşma yoluna gidiyorum. Bunlardan biride blogumda yazamadığım yazılardı.

Artık ne düşünürsem yazacağım. Belki yazdıklarım saçma şeyler olacak yada okuyanların hoşuna gitmeyecek fakat olabidiğince kişisel olacak 🙂

The following two tabs change content below.

Bahri Meriç CANLI

Web Geliştiricisi, Linuxcu, Dağcı, Amatör Telsizci, Girişimci, Motorcu

Latest posts by Bahri Meriç CANLI (see all)